Інформація на цій сторінці зібрана із загальнодоступних джерел.

Чи можу я вʼїхати в країну без візи?

На даний момент до Німеччини без візи можуть в’їхати:

  • Усі, хто проживав в Україні до 24 лютого 2022 року та в’їхав або в’їде до Німеччини після цієї дати. Це стосується всіх, незалежно від громадянства та наявності біометричного паспорта. Це також стосується неукраїнців, які проживали в Україні.
  • Громадяни України та визнані в Україні біженці, а також особи, яким надано міжнародний чи національний захист в Україні, які станом на 24 лютого 2022 року тимчасово не перебували в Україні, але до того часу в ній проживали.

Зазначеним вище особам не потрібен паспорт для в’їзду в Німеччину. Однак ви повинні мати можливість продемонструвати, що ви жили в Україні.

Важливо: цей регламент застосовується ретроспективно з 24 лютого 2022 року до 30 листопада 2022 року.

Чи можу я отримати статус біженця в країні?

Так. Зверніть увагу, що якщо ви маєте право на тимчасовий захист, вам не рекомендується подавати заяву про надання притулку.

Як довго я можу перебувати в країні?

Особи без українського громадянства також можуть подати заяву та отримати дозвіл на проживання відповідно до §24 (тимчасовий захист), якщо вони належать до однієї з наступних груп:

  • Особи, які були визнані біженцями в Україні або мали інший статус міжнародного чи національного захисту та покинули Україну з 24 лютого 2022 року. Для підтвердження достатньо пред’явити документ України для біженця або документ на основі додаткового захисту.
  • Нуклеарна сім’я громадян України або осіб, які були визнані біженцями в Україні або мали інший міжнародний чи національний захист і виїхали з України з 24 лютого 2022 року. До нуклеарної сім’ї входять подружжя та неповнолітні діти чи пасинки або батьки неповнолітніх дітей, які не перебувають у шлюбі. Члени сім'ї повинні проживати разом в Україні, але громадянство члена сім'ї значення не має. Якщо інший член сім’ї проживав з вами в Україні та перебуває на вашому утриманні (наприклад, тому що він потребує догляду або фінансово залежить), він також може подати заяву на отримання дозволу на проживання відповідно до розділу 24. Неодружені партнери, які проживають у постійних стосунках, також вважаються нуклеарною сім'єю.
  • Особи, які мали посвідку на постійне проживання в Україні та не можуть безпечно повернутися до країни походження. Чи можете ви повернутися до своєї країни походження, вирішує Імміграційна служба. Безпечне повернення буде неможливим, наприклад, якщо у вашій країні триває війна, або у вас немає паспорта, або ви не можете подорожувати через стан здоров’я, або немає авіасполучення з вашою країною. Також відіграє важливу роль тривалість вашого перебування в Україні та чи є у вас там родина.

Якщо ви приїхали з Афганістану, Еритреї чи Сирії, імміграційна служба автоматично припускає, що ви не можете безпечно повернутися до своєї країни походження. Усі інші випадки перевіряються імміграційною службою індивідуально.

  • Особи, які мали посвідку на тимчасове проживання в Україні та не можуть безпечно повернутися до країни походження. Однак це не стосується осіб, які перебували в Україні з дозволами на короткострокове перебування. Необхідною умовою є те, що ваш дозвіл на проживання був дійсний більше 90 днів. Таким чином, туристів чи мандрівників по справах це не стосується. Проте студенти або особи, які працювали в Україні, можуть отримати дозвіл на проживання відповідно до статті 24 Закону про проживання, якщо вони не можуть повернутися на батьківщину.
  • Люди з українським дозволом на постійне проживання, які вже перебували в Німеччині до 24 лютого 2022 року з іншим видом на проживання (наприклад, як студент, кваліфікований робітник тощо), якщо їхній початковий дозвіл на проживання не можна продовжити. Це також стосується громадян України, які перебували в Німеччині як туристи до 90 днів до 24 лютого 2022 року.

Зверніть увагу: ваше безвізове перебування обмежене 90 днями (протягом 180 днів) з моменту вашого першого в’їзду до Німеччини. Це означає, що ви повинні подати заяву на отримання дозволу на проживання протягом 90 днів після першого в’їзду в Німеччину. Якщо протягом цих 90 днів ви не подасте заяву на отримання дозволу на проживання чи притулку, ваше перебування більше не вважатиметься законним.

У вас є юридичне запитання, на яке ви не можете знайти відповіді на нашій сторінці?

Будь ласка, напишіть нам, щоб ми могли надати вам юридичну підтримку. Наші юридичні партнери будуть намагатися відповідати на ваш запит у міру своїх можливостей та знань, безкоштовно. Зверніть увагу, що через велику кількість запитів ви отримаєте відповідь не раніше ніж за кілька днів після надсилання запиту. Дякуємо за ваше терпіння.

Запит на юридичну підтримку